تبلیغات
گیتار کلاسیک و پاپ - معرفی سلطان فلامنکو

معرفی سلطان فلامنکو

چهارشنبه 7 بهمن 1388 05:12 ب.ظ

نویسنده : guitar

سابیكاس:

آگوستین كاستلون كامپوس ملقب به سابیكاس 15 مارس 1912 درشهر پامپلنای اسپانیا متولد شد.وی وقتی سیزده ساله بود شهرت زیادی برای خود كسب كرده بودو استعدادش خیلی سریع توسط رامون مونتویا ودیگران تشخیص داده شد و در طول سالها تكنیكهای جدید گیتار فلامنكو را كه توسط رامون مونتویا و نینو ریكاردو(گیتاریست مورد علاقه ی من كه بعد در موردش می نویسم.)پی ریزی شده بود توسعه و گسترش داد.
او در طول زندگیش یك افسانه بود و دارای تفكری در گیتار بود كه هیچ كس قبل از وی نداشت!خود او می گویدفلامنكو در خارج از اسپانیا شناخته شده نبود تا اینكه نوارهای من 30 سال پیش تكثیر شدو مردم تمام دنیا شیفته ی فلامنكو شدند.او هرگز خود را شاگرد هیچ مكتبی نمیداند و میگوید من هرگز معلم و مربی نداشتم!من هرگز نزد كسی درس نیاموختم و نمیدانم موسیقی علمی چیست.
درباره ی وی گفته شده :او هرگز احساسی خلق نكرد بلكه بیشتر ساخته های وی طغیان می كرد و جریان می یافت.
سابیكاس هر چیز مهمی را با خود داشت سرعت حیرت انگیز ،تن صدای كامل و درك و فهم كامل از فلامنكو.
او از طریق ضبطهای فراوان و كنسرت های زنده الهام بخش نسلهای زیادی از گیتاریستها تا به امروز بوده(از جمله پاكو دلوسیا)وی در آپریل 1990 در نیویورك در گذشت.
شما هم اگر تا حالا به اجراهاش گوش نكردین این كار را حتما بكنید!(من وقتی برای اولین بار به یكی از اجراهاش گوش كردم به قدری تحت تاثیر قرار گرفتم كه تا دو سه روز مات ومبهوت بودم)
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -