تبلیغات
گیتار کلاسیک و پاپ - سبک پاپ

سبک پاپ

چهارشنبه 7 بهمن 1388 04:58 ب.ظ

نویسنده : guitar

سبک پاپ

شاید نتوان سبک مشخصی را در نوازندگی گیتار ، پاپ نامید. اما آنچه بیش از همه ی سبک ها توسط مردم شنیده می شود ، موسیقی پاپ است و گیتار یکی از سازهای مورد علاقه ی شنوندگان این موسیقی است. در واقع یک نوازنده ی گیتار که در هریک از سبک های مورد بحث قبلی فعالیت کرده باشد ، می تواند بایک گروه پاپ همکاری نموده و قطعات پاپ را اجرا نماید . چرا که تکنیک نوازندگی و یا آهنگسازی مختص سبک پاپ وجود ندارد وتکنیک ها ، بسته به مهارت و سلیقه ی نوازنده یا آهنگساز از سبک های دیگر وارد موسیقی گیتار پاپ می شوند ، آن هم در فرمت های ساده تر و قابل هضم تر برای شنونده ی عادی.

البته این بدان معنی نیست که نوازنده ی گیتار سبک پاپ ، نمی تواند نوازنده ی ماهر و قابل قبولی باشد. بسیاری از نوازندگان و آهنگسازان این سبک ، با داشتن تجربه های قبلی از فعالیت درسبک های متنوع در سطح قابل توجهی قرار دارند. در واقع موسیقی پاپ و نوازندگی گیتار در این سبک ، چندان هم سطحی و ساده نیست و این موضوع ارتباط مستقیم با سطح درک موسیقیدان و شنوندگان آن موسیقی از تکنیک موسیقی دارد.

در کلامی خلاصه می توان گفت که سبک گیتار پاپ ، کلکسیونی از تکنیک ها و موسیقی سبک های مختلف در قالبی ساده شده است. ولی استاندارد خاصی برای تعیین سطح نوازندگی در این سبک نمی توان تعیین کرد . از نوازندگان چیره دست این سبک در موسیقی پاپ ایرانی می توان ازآرمیک و بابک امینی نام برد که هر یک از این نوازندگان خود نوازندگانی برجسته در سبک هایی همچون جز و فلامنکو بوده اند که با توجه به مهارت بالا توانسته اند در عرصه ی موسیقی پاپ بسیار قدرتمند ظاهر شوند.
دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -