تبلیغات
گیتار کلاسیک و پاپ - نگاهی به قدیمیترین مسابقه گیتار کلاسیک جهان فرانسیسکو تارگا در شهر بنیکاسیم اسپانیا

نگاهی به قدیمیترین مسابقه گیتار کلاسیک جهان فرانسیسکو تارگا در شهر بنیکاسیم اسپانیا

چهارشنبه 7 بهمن 1388 04:12 ب.ظ

نویسنده : guitar
در دنیای امروز تعداد مسابقات بین المللی گیتار کلاسیک زیاد شده و رو به افزیش است به طوری که در طول یک سال میلادی شاهد برگزاری مسابقات گوناگون با سطوح مختلف در بسیاری از کشورهای صاحب موسیقی هستیم. مسابقاتی که با تبلیغات و هزینه زیاد انگیزه برای تلاش و تمرین بیشتر را در بین جوانان افزیش داده و در سالهای گذشته توانستند نوازندگان مطرحی را به دنیای موسیقی معرفی نمایند.
ادامه در ادامه ی مطلب...

در دنیای امروز تعداد مسابقات بین المللی گیتار کلاسیک زیاد شده و رو به افزیش است به طوری که در طول یک سال میلادی شاهد برگزاری مسابقات گوناگون با سطوح مختلف در بسیاری از کشورهای صاحب موسیقی هستیم. مسابقاتی که با تبلیغات و هزینه زیاد انگیزه برای تلاش و تمرین بیشتر را در بین جوانان افزیش داده و در سالهای گذشته توانستند نوازندگان مطرحی را به دنیای موسیقی معرفی نمایند.علی رقم افزایش روزافزون تعداد مسابقات بین المللی گیتار، برخی مسابقات به علت قدمت تاریخی و جایزه ی ویژه آنها توانستند با حفظ جایگاه و اعتبار تاریخی خود نزد هنرمندان چهره ای جاویدن و با شکوهتر از خود ارائه دهند. بدون شك یکی از این مسابقات، مسابقه بین المللی فرانسیسکو تارگا، قدیمیترین مسابقه گیتار جهان است که هر سال در شهر بنیکاسسیم واقع در اسپانیا برگزار شده و باعث جذب نوابغ جوان گیتار کلاسیک از اقصی نقاط جهان به این كشور میشود. با توجه به اهمیت ویژه ای که این مسابقه نزد نوازندگان گیتار کلاسیک دارد شایسته است طی یک مقاله مفصل با جزئیات این مسابقه و همچنین محل برگزاری آن، شهر زیبای بنیکاسیم بیشتر آشنا شویم. امیدواریم این مقاله مورد توجه مخاطبین سایت قرار گیرد.شهر بنیکاسیم با هتلها و کمپینگ های گوناگون و ساحلی زیبا به عنوان یک شهر توریستی در اسپانیا مطرح است.


قد۱بنیکاسیم که نخستین شهر تابستانی آن در سال 1887 بنا شد، سالیانه دارای گنجایشی بالغ بر پذیرش صد هزار توریست از نقاط مختلف جهان است.مکانها و مرکز روحانی این شهرعلاوه بر کلیسای سنت توماس با بناهای نئو کلاسیک، مکان طبیعی صحرای لاس پالماسدار كه در قرن 17 ام توسط پدران روحانی کارملیتاس و دسکالزوس به عنوان مکانی برای خلوت روح و اعتکاف انتخاب گردید.


قد۲قد۳در موضعی که در این صومعه واقعه شده بناها و اشیاء تاریخی بسیار گرانبها به نمایش گذارده شدند که از جمله ی آنها میتوان به برج ویگیا در شهر سنت ویسنت اشاره نمود.


قد۴سواحلی با پرچم های ابی رنگ


قد۵بنیکاسیم دریای سواحلی به طول 6 کیلومتر پوشیده از شنهای لطیف و نرم و سرویسهای ویژه متناسب با جمیت توریستی آن است. تمامی سواحل این شهر نشانه ممتاز پرچم ابی رنگ را دریافت کردند.جشنهاجشنهای قدیسی سانتا اگوئدا و سنت آنتونیو در تاریخ 17 ژانویه در این شهر برگزار میشوند. در 22 ژانویه از سنت توماس با نمایش های مذهبی و فرهنگی پذیرایی میشود.


قد۶برنامه های فرهنگیمسابقات بین المللی گیتار فرانسیسکو تارگا معتبرترین مسابقه گیتار کلاسیک در اسپانیا که اولین دوره برگزاری آن به سال 1967 بازمیگردد طبق روال هر سال در این شهر برگزار شده و تعدادی از برترین نوازندگان گیتاره جهان را دوره هم جمع می كند. این فستیوال همه سال اوخره ماه جولای در سواحل تور de sant vicente  برگزار میشود. همچنین پیش از این مسابقه و در اویل ماه جولای یک فستیوال جهانی شامل موسیقی امریکای لاتین و فولکلور در این شهر به نمایش در میاید.کمپانی ضبط ناكسوس یکی از معتبرترین کمپانی های ضبط جهان از چندین سال پیش به عنوان یکی از اسپانسرهای اصلی این مسابقات بوده و همه ساله با نفر اول این مسابقه قرارداد ضبط امضاء میكند علاوه بر این جایزه ی ارزشمند جایزه ی مالی بالغ بر 10 هزار یورو برای نفر اول این مسابقه تعین شده است. در میان برندگان این مسابقه در سالیانه گذشته نوازندگانی بسیار مطرح و نام آشنا به چشم میخورند که از مهمترین آنها میتوان به دیوید راسل، انا ویدویچ، ریکاردو گالن، پابلو سینز ویلگاس و انابل منتسینوس اشاره نمود.


قد۷


قد۸


قد۹


قد۱۰

دیدگاه ها : نظرات
آخرین ویرایش: - -